Ostatní procedury

Inhalace

Jde o vdechování mikroskopických částic léčebných roztoků nosem nebo ústy. Používá se při onemocnění horních cest dýchacích nebo dolních cest dýchacích.
Zubní irigace

Masáž dásní vřídelní vodou má hojivý účinek na sliznici v dutině ústní. Působí léčebně i preventivně proti onemocnění paradentózou.
Pneumopunktura

Jde o aktivaci aktivních akupunkčních bodů aplikací oxidu uhličitého pod kůži. Dochází       k uvolnění bolestivých syndromů a funkčních poruch.

Lymfodrenáž manuální nebo přístrojová

Tato metoda podporuje odtok lymfy ze tkání. Používá se terapeuticky u primárních a sekundárních lymfodémů nebo preventivně u pooperačních nebo poúrazových stavech.

Střevní výplach minerální vodou

Střevní procedura očistná – klyzma, slouží k vyprazdňování střeva před různými typy speciálních vyšetření a operativních zákroků. Střevní procedura léčebná – využívá léčebného účinku aplikované minerální vody do tlustého střeva. Před touto procedurou je nutné odborné vyšetření tlustého střeva.

Oxygenoterapie

Charakteristika: kyslíková léčba podle prof. Manfreda von Ardenne zavedena v Karlových Varech od r. 1981 Jedná se o 2 hodinovou inhalační aplikaci 40% kyslíku za současného podávání minerálů, vitamínů a tělesného cvičení. Zlepšuje zásobení tkání kyslíkem a tak dodává tělu základní energetickou látku, která zlepšuje tělesné i psychické funkce člověka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní procedury, Procedury a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.